Q3 2.0 TDI S-LINE

31990 €

27900 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

ESC електронска контрола на стабилност
Кожно обложен, мулти функционален управувач
Црни кровни носачи
Заден спојлер
Централен преден потпирач
Надворешни ретровизори, електрично преклопување/подесување, греење
Систем за мониторинг на притисок во пневматици
Старт-Стоп со регенеративно сопирање
Припрема за навигација
PDC контрола на растојание при паркирање
XENON фарови
Динамична контрола на опсегот на фаровите (само-прилагодување додека возите)
LED задни комбинирани светла
Алуминиумски фелни, R18, AUDI SPORT
Пневматици, 235/50 R18
Клима уред
Помош при тргнување на нагорнина
Паркинг сопирачка
Сила на моторот 110kW (150ks)
Работна зафатнина 1968 сm³
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач Автоматски
Изминати километри 78.331