AUDI Q5 2.0 TDi Quattro

- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Кука, мануелно извлекување
Надворешни ретровизори, електрично склопување, греачи
Втор сет зимски гуми со алу. фелни
PRE SENCE CITY со PRE CARE (системи за безбедност при мали брзини)
DRIVE SELECT – избор на режим на возење
Црни кровни надолжни шини
PDC контрола на растојание при паркирање, напред/позади
AUX-IN и USB
Адаптивен темпомат со ограничување на брзината
XENON фарови
Навигациски уред – STANDARD, ММI навигација
Алуминиумски фелни 17”
Кожни седишта, leatherette, црна
Греење на предни седишта
Сила на моторот 140kW (190ks)
Работна зафатнина 1968 сm³
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач Автоматски, 7 степен, TIPTRONIC
Изминати километри 97.383