AUDI Q5 2.0 TDI QUATTRO

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Пренос 7-брзински S-ТRONIC
Електро механичка паркинг сопирачка
Управувач (кожно обложен) мулти функционален со контроли за менувач
Фелни, легура алуминиум, 17”
Пневматици 235/55 R17
Боја: Brilliant black
Навигација AUDI MMI
Електрично отворање на задна врата
Предни потпирачи за глава со варијабилно подесување
Предно седиште со лумбарна поддршка
Audi поврзување со паметен телефон
Audi drive select
Греење на предни седишта
Електричен сончев кров
LED светла со миење на фарови
XENON светла со миење на фарови
Сребрени кровни шини
Попречни кровни носачи
Сет зимски пневматици со 17” фелни
Паркинг сензори, напред и назад
Паркинг камера
Автоматски клима уред
Темпомат и ограничување на брзина
Безклучен систем за влегување и стартување на моторот
Систем за помош на надолнина
Мрежа во багажен простор
Audi phone box
Audi pre-sense basic
Деллива задна клупа 40/20/40
Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
Седишта: Црн штоф
Сензор за светло и дожд
Завеси на прозори за задни седишта и петта врата
Сила на моторот 140 kw (190 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач 7-брзински S-TRONIC
Изминати километри 81.844 км
Еко стандард ЕУРО 6