318d

- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Сервоуправувач SERVOTRONIC
Спортски кожно обложен управувач
RUNFLAT пневматици
16" Алуминиумски фелни
Пневматици, летни, 205/60 R16
Безбедносни шрафови за фелните
Индикатор за притисок во пневматици
Патосници, велур
Пакет ретровизори, надворешни и внатрешни
PDC контрола на растојание при паркирање
Сензори за дожд
Автоматски клима уред
Темпомат со функција на сопирање
LED фарови
Систем за навигација BUSINESS
Bluetooth и USB
Автоматско заклучување при тргнување
Боја: Бела, Alpine
Внатрешност: Штоф/Антрацит
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1995 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски Автоматски
Изминати километри 56,478
Еко стандард ЕУРО 6