BMW 320d

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Efficient Dynamics едиција
Селекција на режим за возење, ECO, SPORT
Автоматски двозонски клима уред
Comfort access (отворање и затворање без клуч)
BUSINESS NAVIGATION SYSTEM
6.5" монитор на инструмент табла
Активен темпомат со функција на следење на возилото напред
BLUETOOTH поврзување со паметен телефон
LED предни светла
LED задни светла
Паркинг сензори, напред и назад
16" алуминиумски фелни
Додатен сет зимски гуми со алуминиумски фелни
Систем за контрола на притисок во пневматиците
START & STOP систем за штедење на гориво
Патосници Velur
Надворешни и внатрешни ретровизори со самозатемнување
Лумбарна поддршка на предни седишта, електронска регулација
Греење на предни седишта
Металик боја
BMW Professional Audio System (Radio CD/MP3)
Издувен систем, двојни цевки, со хром навлаки
Просечна потроувачка на гориво: 4.1 L/100km
6 месеци гаранција или 10.000км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 120 kw (163 кс)
Работна зафатнина 1995 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски STEPTRONIC 8 брзини
Изминати километри 42.780
Еко стандард EURO 6