430d 3.0 xDrive Luxury

39990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Боја: Black Sapphire Metallic
18" алуминиумски фелни V-краци
Спортски автоматски менувач
Индикатор за притисок во пневматици
Кит за репарација на пневматик
Алармен уред
Кука за влечење
Камера за паркирање
Електричен сончев кров
Ретровизори, надворешни преклопливи со функција за самозатемнување за внатрешен ретровизор
Електрично регулирање на предни седишта со меморија
Лумбарна поддршка за возач и совозач
Внатрешни детали, FINE WOOD, FINELINE WALLNUT, висок сјај
Контрола на паркинг растојание
Сензори за дожд
Автоматски клима уред
Темпомат со функција на сопирање
LED светла за магла
Навигациски систем BUSINESS
Hands-free со USB
LED фарови
Сила на моторот 190 kW (258 ks)
Работна зафатнина 2993 sm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски STEPTRONIC 8 брзини
Изминати километри 51.553
Еко стандард EURO 6