520d xDrive

45990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Внатрешност: Штоф/Антрацит
Темни лајсни, OXID SILVER
Сигурносни навртки за фелните
Приказ за притисок во пневматици
Сет за репарација на пневматик
BMW LM фелни, V краци
Спортски управувач, обложен со кожа
Алармен уред
Comfort access, безклучен систем за отворање и стартување на возилото
Надворешни ретровизори со самозатемнување
Амбиентално внатрешно осветлување
Патосници велур
Електронско регулирање на предни седишта со меморија
Лумбарна поддршка за возач и совозач
Греење на предни седишта
Active Guard: Предупредување при судар, автоматско сопирање при ниски брзини
LED светла за магла
Систем за асистенција при паркирање
Миење на фарови
Автоматски клима уред
Систем за навигација PROFESSIONAL со екран осетлив на допир
iDrive Professional
Командно копче со функција за внес на букви, осетливо на допир
Active Pedestrian Protection – Активна заштита на пешаци
Темпомат и ограничувач на брзина
EfficientDynamics (SPORT/COMFORT/ECO PRO)
Driving Experience Control (SPORT/ECO PRI) персонализација за управувач, менувач и мотор
Дигитална инструмент табла
Collision warning предупредување од судар
Alertness Assistant предупредување за поспаност
2 зонски автоматски клима уред
Безжично полнење на мобилен
XENON фарови
Пневматици 225/55 R17
Сила на моторот 140kW (190ks)
Работна зафатнина 1995 сm³
Год. на производство 2019
Прва регистрација 2019
Менувач Автоматски, 8 степен
Изминати километри 65.669
Еко стандард ЕУРО 6