520d xDrive

44900 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Боја: Imperial-Blue Brillant Metallic
Внатрешност: Вештачка кожа "DAKOTA/Слонова коска - Бела"
Греење на седишта, возачко/совозачко
Црно сјајни лајсни, перла, хром
Надворешни ретровизори со самозатемнување
Систем за навигација PROFESSIONAL со екран осетлив на допир
iDrive Professional
Миење на фарови
Контрола на растојание при паркирање (PDC)
Автоматска клима контрола
LED светла за магла
Active Guard: Предупредување при судар, автоматско сопирање при ниски брзини
BMW LM фелни V краци 18"
Пневматици, 245/45 R18
Спортски управувач обложен во кожа
Сигурносни навртки за фелните
Автоматски менувач со палки за менување
Приказ за притисок на пневматици
Алармен уред
Кука за влечење
Active Pedestrian Protection – Активна заштита на пешаци
Електрично регулирање на предни седишта
Безклучен систем за старт/стоп
2 зонски автоматски клима уред
Темпомат и ограничување на брзина
EfficientDynamics (SPORT/COMFORT/ECO)
AutoHold
Електрична рачна сопирачка
XENON фарови
Сила на моторот 140kW (190ks)
Работна зафатнина 1995 сm³
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач Автоматски, 8 степен, STEPTRONIC
Изминати километри 81.641
Еко стандард EURO 6