BMW 730d LONG

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

LED фарови со адаптивна дистрибуција на светло
Dakota кожа
Греење на предни и задни седишта
Електрично подесување на предни и задни седишта со меморија
Завеси, заштита од сонце, заден ветробран и задни стакла, електрична регулација
Металик боја
Активни потпирачи за глава
Амбиентално осветлување
Сончев кров
Светло за пристап LED (Welcome Light Carpet)
Хромиран издув
BMW клуч со екран
BMW контрола со гестикулација
Велур патосници
HI-FI звучен систем
Внатрешност, Fineline noble wood
WiFi hotspot
Wireless полнење на мобилен телефон
Надворешни и внатрешни ретровизори со самозатемнување
Екран во боја, 10.2”
Навигација
Динамичка контрола на амортизација (Dynamic Damping Control)
Аларм
Keyless
Спортски управувач, кожно обложен, мултифункционален
Surround camera system (Surround View)
Гаранција 6 месеци или 10.000км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 195 kw (265 кс
Работна зафатнина 2993 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Менувач автоматски STEPTRONIC 8 брзини
Изминати километри 63.500