X1 18d sDrive

- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Мулти функционален управувач
Внатрешност: Оксид-сребро, мат, црно со висок сјај
Сигурносен шраф
Приказ на притисок во пневматици
Кит за репарација на пневматик
BMW LA фелни, 17", пневматици 225/55 R17
Кровни надолжни шини, црни
Преден централен потпирач за раце
Штоф седишта со греење на предни седишта
Active Guard, предупредување од преден судар
Миење на предни фарови
Активна заштита на пешаци
Трепкачи во ретровизори
Bluetooth Hands-free
Ограничување на брзина
Светла за магла
Сензор за дожд и светла
Електрична рачна сопирачка
DrivingExperience (SPORT и ECO PRO)
Копче за стартување на мотор
Сила на моторот 110kW (150ks)
Работна зафатнина 1995 сm³
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач 8 брзински STEPTRONIC
Изминати километри 91.742
Еко стандард EURO 6