X1 18d sDrive

28990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Преклопливи надворешни ретровизори
Преден централен потпирач за раце
PDC контрола на растојание при паркирање
Performance Control контрола на влечна сила на погонски тркала
17" алуминиумски фелни, V-краци
Темпомат со функција на сопирање
Безбедносни шрафови
Мулти функционален управувач
Автоматски клима уред
Active Guard, систем за безбедност при ниски брзини
LED фарови
Електронско автоматско отворање петта врата
PARK ASSISTANT - Помош при паркирање
Индикатор на притисок во пневматици
Навигациски уред
Црни кровни носачи
Кит за репарација на пневматик
Сила на моторот 110kW (150ks)
Работна зафатнина 1995 сm³
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач 8 брзински STEPTRONIC
Изминати километри 114758