BMW X1 SPORT 18d 2.0 Sdrive

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Боја ALPINE бела
Спортски штоф седишта, антрацит со црвени додатоци
Внатрешен ретровизор со самозатемнување
Преден потпирач за раце
Греачи на предни седишта
HEAD-UP екран
Безжично полнење на паметен телефон
Navigation Plus
Миење на предни фарови
PDC Паркинг сензори
Автоматски клима уред
Темпомат со функција за сопирање
LED фарови
Автоматско сопирање при препознавање на пешак при ниски брзини (до 60км/ч)
Паркинг асистент
Мулти функционален управувач обложен со кожа
BMW LA фелни, 18", двојни краци
Пневматици 225/55 R18
Сигурносен шраф
Приказ за притисок во пневматици
Сет за репарација на пневматик
Performance Control
Алармен систем
Црни кровни носачи
Систем за предупредување за пешак
Зголемен резервоар 60л
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1995
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски 8 - брзини Steptronic
Изминати километри 95.321
Еко стандард EURO 6