X3 2,0d xDrive

- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

BMW фелни, пневматици 225/60 R17
Кожно обложен управувач, мулти функционален
Лајсни од внатрешен трим "сатен-сребро" мат
Driving experience прекинувач со ECO PRO
Auto start/stop функција
Регенерација на сила при сопирање
Приказ на притисок во пневматици
Сервотроник
Камера за паркирање
Мрежа во товарен дел
Спортски седишта
Лумбарна поддршка, предни седишта
Греење на седишта, предни
LED светла за магла
Систем за миење на фарови
PDC контрола на растојание при паркирање
Сензор за дожд
XENON фарови
Темпомат со функција на сопирање
HANDS FREE со USB приклучок
Систем за навигација BUSINESS
Сила на моторот 140kW (190ks)
Работна зафатнина 1995 сm³
Год. на производство 2016 г
Прва регистрација 2017
Менувач 8 брзински STEPTRONIC
Изминати километри 91.858
Еко стандард EURO 6