X3 2,0d xDrive

38990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Автоматска старт/стоп функција на мотор
Кожно обложен управувач
RUNFLAT пневматици
17” алуминиумски фелни, зимски пневматици 225/60 R17
Индикатор за притисок на пневматици
Алармен уред
Автоматско отворање на петта врата
Комфорт пристап во возилото
Автоматско затемнување на внатрешен ретровизор
Електрично регулирање на седиште со меморија
Лумбарна поддршка на предни седишта
Греење на предни седишта
DRIVING EXPERIENCE контрола
Миење на фарови
Паркинг сензори
Сензори за дожд
Xenon фарови
Темпомат со функција за сопирање
LED светла за магла
Асистент за паркирање
Навигациски систем – PROFESSIONAL
Сила на моторот 140kW (190ks)
Работна зафатнина 1995 сm³
Год. на производство 2016 г
Прва регистрација 23.01.2017
Менувач 8 брзински STEPTRONIC
Изминати километри 61.600
Еко стандард EURO 6