Q3 2.0 TDI QUATTRO

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Постојан погон на 4 тркала - QUATTRO
Навигација
Двозонски автоматски клима уред
Темпомат
BLUETOOTH поврзување со паметен телефон
Управувачот и менувачот обложени во кожа
Штоф седишта
Start & Stop систем за заштеда на гориво
7" монитор на инструмент табла
Audi music interface
Сензор за светло и дожд
Преден ветробран со акустично стакло
Стакла со УВ заштита
Затемнети задни стакла
Bi - Xenon predni svetla
LED дневни светла
LED задни позиции и стоп светла
17" алуминиумски фелни
Пакет Connectivity
Пакет High gloss
Металик боја
Лумбарна поддршка, електронска регулација
Гаранција 6 месеци или 10.000км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Менувач автоматски S-TRONIC 7 брзини
Изминати километри 59.150
Еко стандард EURO 6