Q3 2.0 TDI

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Автоматски двозонски клима уред
BLUETOOTH поврзување со паметен телефон
AUDI DRIVE SELECT ( промена на стил на возење COMFORT, DYNAMIC)
XENON предни светла
16" алуминиумски фелни
Audi music interface
Металик боја
Кровни шини
Micro Metallic внатрешни додатоци
Пакет за складирање и багажен простор
Припрема за навигација
Audi Drive Select
Сензор за светло и дожд
Преден ветробран со акустично стакло
Пакет Connectivity
Пакет Comfort
Паркинг сензори назад
Гаранција 6 месеци или 10.000км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 88 kw (120 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски S-TRONIC 7 брзини
Изминати километри 55.630