AUDI Q5 2.0 TDI QUATTRO

--- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Автоматски погон на четири тркала QUATTRO
Автоматска двозонски клима уред
XENON предни светла
Припрема за навигација
Паркинг сензори назад
Сензор за светло и дожд
Кровни носачи
Лумбарна поддршка, електронска регулација
18" алуминиумски фелни
Затемнети термички стакла
Индикатор за контрола на пневматици
Помош при спуштање по надолнина
Audi music interface
Интегрирани светла за магла
Електрично отворање/затворање на петта врата
Заштита од кражба за фелни, Сигурносни шрафови
Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
Пакет Glitter
Пакет за складирање
Специјална боја: Ibis White
Управувач (кожно обложен) мулти функционален со контроли за менувач
Гаранција 6 месеци или 10.000км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација на возилото
Сила на моторот 140 kw (190 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Менувач автоматски S-TRONIC 7 брзини
Изминати километри 53.345