PASSAT 2.0 TDI DSG

28990 €

24990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

COMFORTLINE пакет
Сервотроник
Кожно обложен мулти функционален управувач со TIPTRONIC
ESC Контрола на електронска стабилност
Централно заклучување со KEYLESS GO
FCW, предупредување од судар напред со автономно сопирање во итен случај за адаптивен темпомат "HIGH”
Пакет ретровизори
TPMS систем за мониторинг на притисок во пневматици
Старт&Стоп со регенеративно сопирање
Навигација
Асистент за паркирање
Двојни халоген фарови
8 звучници
Адаптивен темпомат
Алуминиумски фелни 16”
Камера за паркирање
3 зонски клима уред
HAS помош при тргнување на нагорнина
Паркинг сопирачка
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 08.10.2018
Прва регистрација 13.11.2018
Менувач Автоматски DSG
Изминати километри 83825