PASSAT 2.0 TDI 4MOTION EXECUTIVE

31990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

4MOTION, погон на сите 4 тркала
Кожно обложен управувач, спортски, TIPTRONIC
Кожни седишта, греење на предни седишта
Систем за навигација HIGH (Discover Pro)
PDC контрола на растојание при паркирање, напред и назад
Систем за одржување во возна лента
Електрична лумбарна поддршка на предни седишта, со масажа на возачко
LED фарови со варијабилна дистрибуција на светлина
Адаптивен темпомат со follow-to-stop и ограничување на брзина
MIRROR LINK
Алуминиумски фелни 17”, пневматици, 215/55 R17
Камера за паркирање
Климатроник 3 зонски со клима контроли за задни седишта
Амбиентално осветлување
Адаптивен темпомат
Предни седишта со вклучена активна клима контрола и функција за масажа на возачката страна
Фелни, Nivelles 7J x 17, црни, пневматици 215/55 R17
Систем за одржување лента
Спортски предни седишта
Препознавање сообраќајни знаци
Алармен систем
LED предни светла
Дигитална инструмент табла (VIRTUAL COCKPIT)
Сила на моторот 140 kw (190 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2018
Прва регистрација 01.12.2018
Менувач Автоматски
Изминати километри 107510