TIGUAN 2.0 TDI

- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

ESC електронска контрола на стабилност
Компактно резервно тркало
Сервотроник
Завртки на фелни за заштита од кражба
Преклопна маса на потпирачите за грб на предните седишта
Спортски управувач обложен со кожа со типтроник
Сребрени кровни носачи
Предупредување за преден судир со автономно сопирање во итен случај
Систем за мониторинг на притисок во пневматици
Старт/стоп со регенеративно сопирање
Навигациски систем
Асистент при паркирање
Систем за одржување на лента
Помош за долго светло
LED фарови
8 звучници
Адаптивен темпомат
Mirror Link
Алуминиумски фелни 17"
Камера за паркирање
3 зонски клима уред
Пакет ретровизори
Комфорт седишта, штоф
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2018
Прва регистрација 2018
Менувач автоматски Автоматски
Изминати километри 98.215 km