TIGUAN 2.0 TDI DSG

- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

ESC електронска контрола на стабилност
Компактно резервно тркало
Сервотроник
Преклопна маса на потпирачите за грб на предните седишта
Спортски управувач обложен со кожа со типтроник
Црни кровни носачи
Централно заклучување, безклучно влегување
Термо изолациски стакла
Самозатемнување на внатрешен ретровизор
Деллива задна клупа
Предупредување за преден судир со автономно сопирање во итен случај
Надворешни ретровизори, греење и електрично преклопливи
Асистенција при промена коловозна лента
Асистенција при одржување коловозна лента
Мониторинг на притисок во пневматици
Старт&стоп со регенеративно сопирање
Мануелна лумбарна поддршка на предни седишта
Припрема за навигација (без SD картичка)
Паркинг асистент, предни задни сензори со камера за паркирање
Асистент за долго светло
Халоген двојни фарови
Сензори за дожд и светло
LED задни светла
Адаптивен темпомат
Предни светла за магла со функција на светла за свртување
Mirror Link
Алуминиумски фелни 17"
Климатроник, 3 зонски
Предни комфорт седишта, штоф
Фиоки под предните седишта
PDC контрола на растојание при паркирање
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2018
Прва регистрација 06.03.2018
Менувач Автоматски
Изминати километри 77278