TIGUAN 2.0 TDI

28990 €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Сјајни кровни носачи
PDC контрола на растојание при паркирање, напред/назад
Заштита на пешаци
Дневни светла со автоматска контрола на фарови
Адаптивен темпомат до 120км/ч (follow-to-stop) и ограничувач на брзина
Предупредување за судир напред вклучително и автономно итно сопирање, за адаптивен темпома
3 зонски клима уред
Двојни ХАЛОГЕН фарови
Сервотроник, серво управување
Асистент за долго светло
Рачна регулација за лумбарна поддршка за предни седишта
Кожно обложен мулти-функционален управувач со TIPTRONIC
8 Звучници
Систем за предупредување на возач
Предни светла за магла и светла за свртување
Алуминиумски фелни 7Jx17
Систем за мониторинг на притисок во пневматици
Пневматици 215/45 R16
LED задни светла
START/STOP со регенеративно сопирање
Систем за одржување возна лента
COMFORT седишта
Bluetooth интерфејс
Помошен електричен греач за воздух
Сила на моторот 110 kw (150 кс)
Работна зафатнина 1968 cm3
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски Автоматски
Изминати километри 85.650