X3 2.0D xDRIVE XLINE

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Постојан погон на четири тркала xDRIVE
XLINE
Мулти функционален управувач
Спортски управувач обложен со кожа
245/50 R18 PIRELLI зимски пневматици
Завртки за заклучување на фелни
Индикатор за притисок на пневматици
Автоматско отворање на петта врата
Comfort Access систем
Задна камера
Надолжни кровни шини, сребрено сатенски
Панорамски стаклен кров
Самозатемнувачки внатрешен ретровизор
Зголемен товарен простор за долги предмети
Пакет Багажник (шини за прицврстување, окца, куки за врзување)
Внатрешен трим, алуминиум
Лајсна на инструмент табла, црна со висок сјај
Driving Experience Control incl. Eco Pro
Миење на предни фарови
PDC (контрола на растојание при паркирање)
Сензор за дожд
XENON светла
Автоматски клима уред
Темпомат со функција на сопирање
HDC, помош при надолнина
Електрична паркинг сопирачка
LED светла за магла
Навигациски систем Professional, Hands-free, USB
Кожен ентериер Nevada/Oyster
Сила на моторот 140 kw (190 кс)
Работна зафатнина 1995
Год. на производство 2017
Прва регистрација 2017
Менувач автоматски STEPTRONIC 8 брзини
Изминати километри 56.884
Еко стандард EURO 6