X3 3.0 xDRIVE

----- €

Продадена

Дополнителна опрема на изложениот модел

Постојан погон на четири тркала xDRIVE
Advantage
Селектор на режим на возење: ECO, SPORT
Кожен пакет на седишта: Nevada кожа
Електрично подесување на предните седишта со греење и меморија
Лумбарна поддршка, возач и совозач, електричка регулација
Амбиентално осветлување во внатрешноста
Внатрешни детали: Ореово дрво
Спортски управувач, обложен со кожа
Алуминиумски фелни 18"
Навигација
8" монитор
Темпомат
BLUETOOTH поврзување со паметен телефон
Comfort access (заклучување и стартување на возилото без клуч)
Сензори за светла и дожд
Паркинг сензори, напред и назад
Паркинг ассистент
START & STOP систем за заштеда на гориво
Brake energy recovery - систем за заштеда на гориво
Затемнети стакла со УВ заштита
Миење на предни фарови (SRA)
Асистент: Прекинувач за режим на возење
Темпомат со функција на сопирање
Кука за влечење приколка со електрично поставување и собирање
Електронско отварање на петта врата
Dynamic Traction Control (DTC)
Контролен систем за притисок во пневматици
Заден потпирач за раце со пристап во багажен дел
XENON предни светла
LED светла за магла
LED дневни светла
LED задни светла
Активни потпирачи за глава
Диманички светла за сопирање
Патосници Velour
Мрежа за товарен простор
Пакет: Светла
Подно светло, напред и назад
Електрична паркинг сопирачка
Приказ за издишен пневматик
Run-Flat систем на пневматици
Надворешност: Shadow-Line, висок сјај
HI-FI звучен систем
EURO 6
Просечна потрошувачка на гориво: 5,9 L/100km
Гаранција на возилото 6 месеци или 10.000км што дојде попрво
Во цената е вклучен и нулта сервис
Во цената е вклучена и регистрација возилото
Сила на моторот 190 kw (258 кс)
Работна зафатнина 2993
Год. на производство 2016
Прва регистрација 2016
Менувач автоматски STEPTRONIC 8 брзини
Изминати километри 67.500
Еко стандард EURO 6